Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı
image

“Vâlide Sultanlar” Yazma Eser Sergisi Rami Kütüphanesi’nde Açıldı!

Başkanlığımıza bağlı yazma eser kütüphanelerinde bulunan ve Vâlide Sultanların vakfı olan koleksiyonlardan seçilen birbirinden kıymetli 59 eserin yer aldığı “Vâlide Sultanlar” Yazma Eser Sergisi, Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin teşrifleriyle Bakanlığımızın himayesinde Rami Kütüphanesi’nde ziyarete açıldı.

Sergi açılışından önce yapılan programda Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ve Kurum Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ferruh Özpilavcı konuşmalarını yaptılar. Program sonunda Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’ye Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy tarafından, Osmanlı hat sanatının kurucusu kabul edilen Şeyh Hamdullah’ın yazdığı Mushaf-ı Şerîf’in tıpkıbasımı takdim edildi.

İlk günden yoğun bir ilgiye mazhar olan “Vâlide Sultanlar” Yazma Eser Sergisi 15 Nisan 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/150731/emine-erdogan-valide-sultanlar-yazma-eserler-sergisi-nin-acilisini-yapti

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/emine-erdogan-gelecegi-sekillendiren-kokleri-derinde-dallari-goge-uzanan-bir-cinar-olma-hayalini-tasiyoruz/3107355

https://www.trthaber.com/foto-galeri/emine-erdogan-valide-sultanlar-yazma-eserler-sergisinin-acilisini-yapti/62180/sayfa-1.html

https://www.dha.com.tr/kultur-sanat/emine-erdogan-valide-sultanlar-yazma-eserler-sergisi-nin-acilisina-katildi-2373861

https://www.sabah.com.tr/yasam/emine-erdogan-valide-sultanlar-yazma-eserler-sergisinin-acilisina-katildi-6783503